Workshopy a přednášky

Jen u nás si dáš čerstvou snídani, voňavé espresso a k tomu přednášku o tom, jak jeden projel svět. V létě 2018 jsi u nás měl možnost potkat tyto fantastické a inspirující lidi. Na ročník 2019 chystáme významné rozšíření aktivit, sleduj nás.

jiri_celoud_01Jiří Čeloud

Na ručně poháněném kole, handbiku, projel osmadvacetiletý Jiří Čeloud spolu s kamarády kus Islandu, Írán, Maroko, Izrael a Palestinu. Navzdory ochrnutí urazil na handbiku tisíce kilometrů, během kterých čelil písečné bouři i sněhové závěji. Kempoval na blind, spal pod hvězdami a nezastavil se ani před dvoutisícovou horou. Díky jedné takové dobrodružné cestě dokonce vznikl film Zlom vaz! Nevšední zážitky, které sesbíral daleko za hranicemi naší země, přiveze i do Mohelnice.

Hana MachalovaHana Machalová

Ukazuje lidem, že to jde. S pětadvaceti dny dovolené celoročně cestuje po světě a často s sebou bere babičku, čtyřletou dceru i kamaráda s ne moc dobrou angličtinou. O svých cestovatelských zkušenostech Hana Machalová ze Vsetína už rok přednáší po celé republice a dodává lidem kuráž poznávat svět. Její přednáška otočí vaše představy o cestování o 180 stupňů. A navíc se budete od první do poslední minuty bavit!

Tomas PolacekTomáš Poláček

Čtrnáct let byl redaktorem MF DNES, od roku 2014 pracuje v magazínu Reportér, kde se rozhodl uskutečnit cestu autostopem kolem světa. V létě roku 2015 se vypravil z Prahy do Magadanu na samém východě Ruska a následně z Aljašky do Ohňové země na jihu Argentiny. Na podzim roku 2017 pak stopem procestoval Afriku ze Střelkového mysu do severního Maroka, kde vážně onemocněl. A právě o této cestě bude jeho povídání.

Anie Songe01Anie Songe

Jak o sobě píše na své facebookové stránce, kterou sleduje přes 60 tisíc lidí, je tak trošku sprostá víla a malej hipík, co si rád hraje a věří, že dokáže cokoli, co si bude přát. Také je autorkou knihy Továrna na sny, cestovatelkou a malířkou. Na našem workshopu si s ní budete moci vyrobit originální náramek z bavlnek a minerálů, se kterým proplujete celou letní festivalovou sezónou!

OLYMPUS DIGITAL CAMERAFingers up po tmě s TyfloCentrem

Za jak dlouho složíte hmatové pexeso, poznáte vůně nebo projdete trasu s bílou holí? U stánku TyfloCentra Olomouc, o.p.s., které pomáhá lidem s poruchou zraku, si to všechno vyzkoušíte! Navíc si můžete koupit stylové placky, odznaky, přesně takové, jaké jste dosud marně hledali. Bude to nejen zábava, ale zábava s dobrým skutkem na konci, tak se tu nezapomeňte zastavit a vezměte s sebou i své stejně dobrosrdečné přátele!